Srovnávací test účinnosti nejprodávanějších filtračních konvic

Každý z nás chce pít čistou, zdraví prospěšnou vodu. Pro dosažení tohoto cíle si mnozí kupujeme různá filtrační zařízení, přičemž konvice patří mezi ta nejběžnější a nejčastěji používaná. To, zda filtrace má nějakou účinnost a přefiltrovaná voda je jiná, umíme do jisté míry posoudit i sami podle změny jejích senzorických vlastností jako je chuť (snížený obsah chlóru), čirost vody (odstraněný zákal a mechanické nečistoty), případně podle snížené tvorby vodního kamene v rychlovarné konvici (snížený obsah minerálů).

Co ovšem s nečistotami, které nemají žádnou chuť ani se navenek nijak neprojevují (těžké kovy, bakterie, mikroorganismy)?


Zde se buď musíme spoléhat na tvrzení výrobců, zda si dané filtrační zařízení s nimi poradí nebo si filtrační schopnost ověříme laboratorním testem. To jsme udělali my.

Pro test jsme zvolili nejběžněji dostupné konvic:
Quell Eiva, Brita Marella a Laica Norma 3000

Obaly_Test_Spolocna

Samotné testy provedla akreditovaná laboratoř EL s.r.o. ve Spišské Nové Vsi. Všechny konvice byly zcela nové a podle návodů aktivované (2x přefiltrovaný objem obecnou vodou). Vstupní voda před filtrací obsahovala většinu kontaminantů, které se mohou nacházet v pitné vodě, v přesně změřené koncentraci. Po přefiltrování vody laboratoř opět provedla chemický i mikrobiologický rozbor všech vzorků.

Prohlédněte si výsledky jednotlivých rozborů:Quell jug test SK

Konvice Quell Eiva, která využívá filtrační technologii pocházející z NASA, dosáhla téměř u všech nečistot mnohem lepší účinnosti filtrace než ostatní srovnávané konvice.

Voda z konvice Quell Eiva bude mít nejen lepší chuť, ale bude také zbavena téměř všech nečistot. Díky schopnosti odstraňovat z vody mikroorganismy, Vám poslouží nejen doma, ale i při cestách do zahraničí.

TEST PROTOKOLY:

Mikrobiologický rozbor:

Vstupní voda před filtraci
QUELL výsledky po filtraci
BRITA výsledky po filtraci
LAICA výsledky po filtraci

Chemický rozbor:

Vstupní voda a výsledky po filtracii

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení