OZ Prales dětem a jejich první dojmy z filtrační láhve Quell NOMAD

Od předsedy OZ Prales dětem, p. Tomáše Šmátralu jsme obdrželi mail s jejich prvními zkušenostmi s lahví NOMAD:

Jmenuji se Tomáš Šmátrala a jsem předseda OZ Prales dětem. Před nedávnem jste nám zaslali 6 kusů filtračních lahví Quell Nomad k vyzkoušení a tak vám nyní popíšu naše dojmy z nich.

Úkolem našeho týmu je sledování velkých šelem, jako je medvěd hnědý, vlk dravý a rys ostrovid ve slovenské divočině. Konkrétně se pohybujeme v oblasti Kremnických vrchů a v terénu trávíme více než 80 dní v roce. Častokrát jsme v lese od rána do tmy a někdy i několik dní v kuse. Musíme tedy doplňovat zásoby vody také přímo z přírodních zdrojů, jako jsou jezera a potoky. Vaše filtrační láhve náš tým lidí odzkoušel v reálných podmínkách v divočině slovenského lesa.

Jako první nás hned zaujala jejich samotná nízká hmotnost, kterou člověk ocení během nošení těžkého batohu na celodenním treku. Vždy pečlivě zvažujeme, jak se co nejlépe sbalit a minimalizovat váhu. Tehdy se opravdu každý ušetřený gram počítá.

Druhá podstatná věc je samotná čistota, nezávadnost a chuť přefiltrované vody. Filtrovali jsme vodu z jezera a lesního potoka. S kvalitou vody jsme byli velmi spokojeni a nepostřehli jsme rozdíl ani na chuti oproti vodě z vodovodu. Ani později nenastaly žádné žaludeční či jiné problémy, což svědčí o nezávadnosti a kvalitě filtrování.

Příjemně překvapil i samotný plastový uzávěr na láhvi, který jsme používali jako skleničku, když jsme se dělili s někým o vodu. Nevím jestli to byl záměr výrobku ale je to skvělé využití víčka láhve.

...

 

Dále musím pochválit i to, jak je láhev snadno uchopitelná do ruky z důvodu jejího zúženého středu a vůbec neklouže díky chytře umístěnému gumovému pásku. Její samotný štíhlý tvar je velmi praktický a s lehkostí lze umístit i do boční síťky na batohu, pro lepší a rychlý přístup k ní.

Dovolil bych si doporučit i její další barevné provedení, a to například tmavě zelené nebo hnědé barvy. Tyto barvy lépe splynou v lesním prostředí v situaci, kdy člověk nechce opticky narušovat celkovou atmosféru prostředí. Mohou to ocenit například fotografové divokých zvířat, ale věřím, že i běžný turista.

Na závěr jedno malé (pro běžného člověka asi bezvýznamné) negativum, na kterém by se dalo pracovat. Při pití vody a následném unikajícím vzduchu z víčka, vydává láhev jemně pískající zvuk, nám připomínal komunikaci delfína ???? Není nepříjemný, ale v určité situaci, jako je například stopování zvířat za účelem fotografování, nebo třeba, když se chce žák ve škole napít během vyučování , může být rušivým elementem.

Děkujeme vám velmi pěkně za možnost vyzkoušet vaše filtrační láhve Quell Nomad. Jsme s nimi celkově velmi spokojeni a budeme je nadále používat v terénu. Do budoucna je máme v plánu otestovat i v podmínkách deštného pralesa na Sumatře a Kostarice. Budeme vás opět rádi informovat a těšíme se na případnou další spolupráci.

S pozdravem Tomáš Šmátrala
předseda OZ Prales dětem