OZ Prales dětem a jejich první dojmy z filtrační láhve Quell NOMAD

Od předsedy OZ Prales dětem, p. Tomáše Šmátralu jsme obdrželi mail s jejich prvními zkušenostmi s lahví NOMAD:

Jmenuji se Tomáš Šmátrala a jsem předseda OZ Prales dětem. Před nedávnem jste nám zaslali 6 kusů filtračních lahví Quell Nomad k vyzkoušení a tak vám nyní popíšu naše dojmy z nich.

Úkolem našeho týmu je sledování velkých šelem, jako je medvěd hnědý, vlk dravý a rys ostrovid ve slovenské divočině. Konkrétně se pohybujeme v oblasti Kremnických vrchů a v terénu trávíme více než 80 dní v roce. Častokrát jsme v lese od rána do tmy a někdy i několik dní v kuse. Musíme tedy doplňovat zásoby vody také přímo z přírodních zdrojů, jako jsou jezera a potoky. Vaše filtrační láhve náš tým lidí odzkoušel v reálných podmínkách v divočině slovenského lesa.

Jako první nás hned zaujala jejich samotná nízká hmotnost, kterou člověk ocení během nošení těžkého batohu na celodenním treku. Vždy pečlivě zvažujeme, jak se co nejlépe sbalit a minimalizovat váhu. Tehdy se opravdu každý ušetřený gram počítá.

Druhá podstatná věc je samotná čistota, nezávadnost a chuť přefiltrované vody. Filtrovali jsme vodu z jezera a lesního potoka. S kvalitou vody jsme byli velmi spokojeni a nepostřehli jsme rozdíl ani na chuti oproti vodě z vodovodu. Ani později nenastaly žádné žaludeční či jiné problémy, což svědčí o nezávadnosti a kvalitě filtrování.

Příjemně překvapil i samotný plastový uzávěr na láhvi, který jsme používali jako skleničku, když jsme se dělili s někým o vodu. Nevím jestli to byl záměr výrobku ale je to skvělé využití víčka láhve.

...

 

Dále musím pochválit i to, jak je láhev snadno uchopitelná do ruky z důvodu jejího zúženého středu a vůbec neklouže díky chytře umístěnému gumovému pásku. Její samotný štíhlý tvar je velmi praktický a s lehkostí lze umístit i do boční síťky na batohu, pro lepší a rychlý přístup k ní.

Dovolil bych si doporučit i její další barevné provedení, a to například tmavě zelené nebo hnědé barvy. Tyto barvy lépe splynou v lesním prostředí v situaci, kdy člověk nechce opticky narušovat celkovou atmosféru prostředí. Mohou to ocenit například fotografové divokých zvířat, ale věřím, že i běžný turista.

Na závěr jedno malé (pro běžného člověka asi bezvýznamné) negativum, na kterém by se dalo pracovat. Při pití vody a následném unikajícím vzduchu z víčka, vydává láhev jemně pískající zvuk, nám připomínal komunikaci delfína ???? Není nepříjemný, ale v určité situaci, jako je například stopování zvířat za účelem fotografování, nebo třeba, když se chce žák ve škole napít během vyučování , může být rušivým elementem.

Děkujeme vám velmi pěkně za možnost vyzkoušet vaše filtrační láhve Quell Nomad. Jsme s nimi celkově velmi spokojeni a budeme je nadále používat v terénu. Do budoucna je máme v plánu otestovat i v podmínkách deštného pralesa na Sumatře a Kostarice. Budeme vás opět rádi informovat a těšíme se na případnou další spolupráci.

S pozdravem Tomáš Šmátrala
předseda OZ Prales dětem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení